Festival dokumentárnych filmov Jeden svet 2016

Richvald, 20. a 21. február 2016

Zaostriť zrak na stereotypné a povrchné vnímanie sveta okolo nás, ale aj na neférové vzťahy naprieč planétou. Aj to je cieľom 16. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý sa v Richvalde uskutoční už šiesty krát, 20. a 21.2.2016 v kultúrnom dome.

Festival Vám počas dvoch dní ponúkne 7 zaujímavých dokumentov, ktoré upriamia našu pozornosť na životnú cestu Antona Srholca, postavenie mäsa v našich životoch a jeho ohromnú konzumáciu, rozmanitosť v nás predstaví film Jednoduché šťastie, ďalej zistíme šokujúcu pravdu o tom, ako jedna krajina premenila dar dávania života na svojvoľné bratie života, uvidíme film o osobných príbehoch rodiny židovského pôvodu putujúcej dejinami kultúr, ideológií, politických systémov a diktatúr, zistíme, aké sú motívy a ako končia mladí ľudia, ktorí sa pridávajú k radikálnym islamistickým skupinám, a svižná snímka s pozitívnym nábojom Palestínsky maratón nám ukáže, že i uprostred chaosu sa dajú uskutočniť veľké sny.

V nedeľu po pozretí filmu Anton Srholec bude ešte nasledovať diskusia so zaujímavými hosťami, ThDr. Matejom Oráčom, PhD., ktorý sa venuje výskumu perzekúcií evanjelických a. v. duchovných a pôsobeniu Slovenskej evanjelickej cirkvi a. v. rokoch 1945 – 1989 a Mgr. Zuzanou Kmecikovou, študovanou historičkou, v šúčastnosti učiteľkou dejepisu a občianskej náuky na Evanjelickom kolegiálnom gymnáziu v Prešove. 

Read more: Festival dokumentárnych filmov Jeden svet 2016