Expedičná kamera Richvald 2023

Objavujme…Poznávajme…Žime! Kam až môžeme doplávať na lodi? Kam až môžeme vyliezť? Kde sú naše hranice? Premýšľajme o tom na EXPEDIČNEJ KAMERE 2023 v kultúrnom dome v RICHVALDE, 25.3.2023 od 18:00.

Expedičná kamera je filmový festival, ktorý k vám už od roku 2009 prináša najlepšie cestovateľské a dobrodružné filmy z medzinárodnej i domácej produkcie. Premietanie môžete navštíviť v dvestovke miest v Česku i na Slovensku v kinosálach, kultúrnych domoch, kluboch i kaviarňach.

Na aké filmy sa môžeme tešiť tento rok?

 Hľadáte romantickú dovolenku? Skúste Baffinov ostrov! Pozýva nás naň film Dovolenka na Baffinovom ostrove. Pamätajte: expedícia je to isté, ako dovolenka, záleží len na vašom prístupe. Erik Boomer a Sarah McNair-Landry sa vo filme vydávajú na odvážnu 45-dňovú expedíciu na odľahlý Baffinov ostrov, aby hľadali skaly, na ktoré by sa dalo vyliezť a nepreskúmané rieky, ktoré by sa dali splaviť.

Ak máte radi filmy s pravým expedičným charakterom, nesmiete si nechať ujsť film Madagaskar. Dokument zachytáva pátranie po údajnej záhadnej bytosti  kalanoro, žijúcej v odľahlých miestach ostrova Madagaskar. Tento tvor má podľa domorodcov magickú moc, nadprirodzenú silu a telepatické schopnosti. Obyvatelia Madagaskaru naňho veria a majú k nemu veľký rešpekt. Členovia expedície sa zúčastnia niekoľkých obradov na vyvolanie tejto chlpatej, asi meter vysokej bytosti.

Ak patríte do skupiny, ktorá občas vymení svoje lode za biky, budete uchvátení filmom Strážcovia údolia sopky Tupungato.

Čakajú nás aj ďalšie horolezecké, cestovateľské a dobrodružné filmy Vznešená, Ticho, Nejdelší svatební cesta ale hlavne:

 bonus: Šimon Tej a jeho Cyklotrip tallbikom do Paríža pod Eifelovku - 1700km 11dní

Približný častový harmonogram:

18:00 Dovolenka na Baffinovom ostrove

18:20 Strážcovia údolia sopky Tupungato

18:40 Vznešená

19:00 Ticho

19:30 Nejdelší svatební cesta

20:00 Cyklotrip tallbikom do Paríža pod Eifelovku + debata

21:00 Madagaskar – ostrov duchů a kouzel